Куди тече ріка Україна. Принаймні до наступної весни.

Спроба зазирнути наперед не є фантастикою. Ми прогнозуємо, передбачаємо свої дії, думки, рефлексії постійно. Ми прогнозуємо найкращий шлях на роботу,щоб уникнути пробок, моделюємо як викладач може нас засипати на іспиті і як обійти його пастки, плануємо, прогнозуємо, передбачаємо нашу відпустку настільки, що названі категорії зливаються у єдине ціле і стають (або ні) реальністю.
ПрогнозСтародавній вислів “Історія – це ріка, і вона тече по найвигіднішому для неї самої напрямку”. Ми можемо кричати, скакати, але для могутньої річки це лише переліт комара. Однак, існує вірогідність, що ми все ж таки почнемо працювати і, наприклад, поставимо млин, дамбу, вириємо нове русло. Тобто тотальними зусиллями зминемо течію буття, хоча б на певному відрізку часу та простору. Однак, таких націй/країн/імперій одночасно ніколи не буває багато, дві, три, максимум півдюжини.
Ще двадцять три роки тому ми були однією з таких держав, що могла змінювати історію. Зараз, ми стали незалежні від цього права, цієї можливості і єдина наша доля це маневрувати на поверхні, інколи пірнати та, взагалі, просто вижити. Зазвичай, це досить просто зробити, навіть, при середньому рівні дебілізму політичної еліти, при умові, якщо б ми жили на острові, або нас оточували аморфні/напіваморфні країни. Однак, наш північно-східний сусід після десятирічного запою, знову почав державне, імперське будівництво. Тепер, для того, щоб вижити нам потрібно передбачувати не тільки русло річки, а й дії руських, які можуть його деформувати. Плюс треба передбачувати, ще й контрдії глобальних опонентів руських та їхніх ситуативних союзників: США, ЄС, КНР, Індії та ін.
Тобто або ми повинні стати хитрими як біблейські євреї і вижити всупереч римській могутності або ми перетворимося у перегній для формування іншого етносу.
Обираючи шлях життя ми маємо відсторонитися від бреду інформаційного простору і просто представити наш шлях.
Спроба подивитись на те, що нас очікує восени і взимку, примітивно розбиває погляд на три рівні. На стратегічному, ми повинні враховувати такі фактори. Час працює проти України. Тотальна деградація економіки, Збройних Сил та держави в цілому. При цьому, наші опоненти вважають (і активно втілюють у життя) ідею того, що занурення безпосередньо міста Києва у прірву громадянського конфлікту знизить рівень уваги до Донбасу.
Активно розробляються сценарії, в яких перед тим як Київ визволять якісь хороші хлопці, його мають взяти якісь погані. На роль других приміряють різного роду радикалів, фашистів, ультра-націоналістів та й просто людей з нестандартною сексуальною орієнтацією. На роль добрих можуть бути найняті збройні сили Новоросії (мала ймовірність), збройні сили нових республік, наприклад, Одеси або Харкова, або ЗС України (середня ймовірність). Або, враховуючи гумор та бездонні скарби північно-східного сусіда: бразильський спецназ або американські охоронні компанії. Не здивуюсь, якщо їх найме уряд, які вони потім і повалять.
Розглядаючи стратегічний рівень, ми маємо постійно мати на увазі те, що протягом вересня 2014 – лютого 2015 років збройні сили Новоросій будуть доведені до 60 000 вояків.
Також, всередині країни, буде активно підтримуватись тотальна корупція. Продаж зброї, танків, честі та Батьківщини буде проводитись гуртом та вроздріб (у принципі та ж сама деградація держави).
Крім того, ще можливо організувати витік радіоактивних відходів від закордонного палива, що уряд України планує придбати для наших АЕС. Київ сам розбіжиться на чисті землі. Залишки обласних еліт або ляжуть під РФ, або приєднаються до Новоросії. Або створять, наприклад, Білоцерківську Конфедерацію, де реальне правління буде в областях, а центральна влада буде як німецький президент, який є, але якого ніхто не знає…
Оперативний рівень трохи пустий. Є варіант атаки на Харків або на континентальну Таврію, однак витрати будуть на порядок вищі ніж профіт. Якщо б ЗС України піддались паніці й побігли, тоді б так, донецькі і луганські б просувались би вперед на скільки можливо. Однак, Харків і Херсон це максимум, що вони можуть взяти маючи 60 000, але й це з урахуванням залучення всіх резервів. Харків, згодом, може дати декілька бригад для атаки на Полтаву або на Дніпропетровськ разом з донецькими бригадами. Континентальна Таврія скоріш за все, затягне на себе багато резервів Новоросії у якості гарнізонів. Однак, слід враховувати те, що таврійцями можуть стати кримчани, й то надати декілька бригад.
Наведене може бути основою для висновку, що той рівень підготовки та забезпечення ЗС України, що є на даний момент робить неможливим оперативний наступ ЗС Новоросії до січня – початку лютого наступного року.
Тактичний рівень більш цікавий але менш значущий. Збройні сили республіканців (ДНР+ЛНР) можуть провести двох-трьох ходову шахову комбінацію:
1. Будуть маневри зі створення нових котлів у безпосередній близькості від Донецька та Голівки. В принципі, Дебальцевський котел підходить, але враховуючи місцевість можливо створення ще одного.
2. Будуть спроби з охвату та ліквідації оперативної групи ЗС України на півночі від Луганська. Вихід у степові райони Луганської області. Ціль – після знешкодження Луганської групи, ЗС України будуть змушені перекинути туди свою резервові групу з під Ізюму. Якщо у луганських залишаться ще сили, вони намагатимуться ліквідувати Ізюмську групу ЗС України на марші.
3. Під Маріуполем, по суті, подвійна оперативна група ЗС України. Донецькі будуть робити все можливе для того, щоб виманити одну з них у чисте поле і там розгромити. Скоріше за все, це буде бригада Національної гвардії. Для виманювання донецькі поведуть загрозливу операцію проти Вольноваської оперативної групи ЗС України.
Слід зазначити, що ЗС Новоросії уникатимуть будь-яких прямих атак, особливо на міста. Скоріш за все, вони будуть використовувати тактику води й проникати по самому незахищеному напрямку.
На всі ці маневри буде витрачена зима. За цей час може відбутися зміна влади в Києві. Центральна влада втратить легітимність. Центр боротьби переміститься у столицю, що надасть можливість донецьким і луганським, без бою, вийти на кордони своїх республік.
Тепер питання. Де краще всього виставити блоки і щоб вони були дієві?

МАДН

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Поддержка redox sparrow-hawk