НСЖУ ініціює створення фонду підтримки журналістів

Створити фонд підтримки журналістів, куди небайдужі громадяни та безпосередньо самі журналісти могли б перераховувати кошти на підтримку постраждалих колег зі Сходу, було вирішено на засіданні секретаріату НСЖУ.
НСЖУ_розсилка250914.docxДосі Спілка залучала кошти іноземних та вітчизняних партнерських організацій, аби надати матеріальну підтримку тим, хто опинився у скрутній ситуації.
Тепер секретарі НСЖУ запропонували проявити більше солідарності та намагатися допомагати колегам медіа-спільнотою.
Про те, що вдалося зробити в напрямку підтримки журналістів зі Сходу, розповів перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. Завдяки співпраці з Міжнародною федерацією журналістів, Польською асоціацією журналістів, Благодійним фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» вдалося надати допомогу понад 80-ти колегам. Також зусиллями НСЖУ та Волинської організації Спілки за фінансової допомоги Нацкомісії з регулювання ринку фінансових послуг було організовано оздоровлення журналістів зі Сходу на базі відпочинку на Шацьких озерах. А завдяки Рівненському осередку НСЖУ також придбано путівки в кращий санаторій Рівненщини «Червона калина».
– Зараз, на жаль, є велика проблема у залученні партнерів, які готові допомагати журналістам. Бо переважна більшість компаній говорять про те, що вони пріоритетом вважають допомогу армії, – сказав Сергій Томіленко.
На думку секретаря НСЖУ Дмитра Устюжина, редактора луганських газет «Восточный экспресс» та «Краснодонские вести», Спілка має більше зусиль докладати для підтримки журналістів зі Сходу,зокрема, в пошуку житла та роботи,придбанні необхідних медикаментів тощо.
Також він наголосив на проблемі розрахунків Укрпошти з редакціями за
проведену передплату.
– Мені пошта винна понад 200 тисяч гривень, цими коштами я міг би виплатити людям заробітну плату, – сказав він. – Потрібна системна робота і з державними органами, зокрема, з центрами зайнятості щодо працевлаштування наших колег, організації навчання і перекваліфікації журналістів за потреби.
Юрисконсульт НСЖУ, секретар Спілки Тетяна Котюжинська наголосила, що для можливості допомагати луганчанам і донеччанам слід також мати чітке розуміння про редакційну політику тих чи інших видань. Адже міжнародні організації, приміром, категорично проти підтримки сепаратистських видань.
Головний редактор «Журналіста України» Віра Черемних зауважила, що можна було б розпочати журналістський проект із висвітлення тих реалій, у які потрапляють переселенці, аби показати, як насправді важко людям зі Сходу добитися якоїсь підтримки. Таким чином можна було б допомогти і колегам.
Також під час Секретаріату розглядалися питання плану дій з допомоги журналістам і їхнім сім’ям, яким загрожує небезпека, можливого звернення до політичних партій, які беруть участь у виборах до Верховної Ради, навчальні проекти НСЖУ, міжнародна співпраця.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Поддержка redox sparrow-hawk