НСЖУ навчає регіональних журналістів основам безпеки та організовує стажування у Польщі для телевізійників

До кінця року Національна спілка журналістів України реалізує кілька навчальних проектів з питань фізичної безпеки, онлайн- журналістики, а також організує стажування у Польщі для молодих колег і співробітників ОДТРК. НСЖУ_розсилка250914.docxПро це розповів перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко під час засідання Секретаріату НСЖУ 19 вересня.
Він поінформував, що 11 вересня у Національній спілці журналістів України Офіс Координатора Проектів ОБСЄ спільно з НСЖУ провів тренінг для тренерів «Робота журналіста у «гарячих точках» та зонах конфлікту». Подібні тренінги пройдуть також у регіонах, а за підсумком навчань буде видрукувано навчальний посібник з практичними порадами щодо взаємодії журналістів і правоохоронців.
– На цих тренінгах із безпеки зможуть здобути знання близько ста колег, – зазначив Сергій Томіленко. – Також спільно з Офісом ОБСЄ буде проводитися навчання онлайн- журналістики для колег із регіонів.
Семінари пройдуть у листопаді в Львові, Києві, Одесі, Дніпропетровську.
Низку навчальних проектів також буде реалізовано у співпраці з польськими колегами. Зокрема, з 5 по 13 жовтня на території Польщі відбудеться стажування групи молодих українських журналістів з 8 осіб. Суть стажування полягає в обміні досвідом щодо розбудови громадянського суспільства в Україні, ролі та значення медіа у цьому. Учасники ознайомляться з особливостями діяльності різноманітних польських ЗМІ, матимуть змогу обговорити актуальні питання та засвоїти досвід колег. Вони відвідають офіси провідних польських ЗМІ.
У листопаді заплановано проведення триденного тренінгу для ЗМІ, що підпадають під роздержавлення. Захід відбудеться у Львові, за участі провідних фахівців із Польщі та України. Крім цього, Сергій Томіленко нагадав про укладену угоду з Європейською фундацією Академії Самоврядування та Міжнародною Асоціацією журналістів «Четверта влада», яка передбачає обмін досвідом у сфері впровадження суспільного мовлення та стажування українських журналістів у Польщі.
Секретар НСЖУ Сергій Омельчук, який є ініціатором проекту зауважив: питання перетворення державних мовників на суспільних зараз дуже актуальне.
– В процесі перетворення державних телерадіокомпаній у суспільні виникло чимало проблемних питань: ОДТРК не побачили свого місця в цій системі.
Тому вже пройшла низка відповідних акцій, до яких підключилися обласні ради та просили виключити ОТДРК із закону про суспільне мовлення. Тому важливо, щоб колеги з ОДТРК познайомилися з моделлю функціонування суспільного мовлення Польщі, побачили, як живуть, працюють і функціонують ці компанії, – зазначив Сергій Омельчук.
НСЖУ формуватиме делегації від ОДТРК з 5-7 осіб, куди входитимуть керівники компаній, заступники, економічна, бухгалтерська служба, які відвідуватимуть телекомпанії Любліна та перейматимуть практичний досвід.
Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко розповів про співпрацю з ЄС і Радою Європи в реалізації проекту «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». Проект передбачає тренінги, навчання, обмін досвідом щодо дотримання професійних стандартів журналістики та Закону про вибори під час висвітлення ЗМІ виборчих перегонів, роздержавлення ЗМІ, створення суспільного мовлення.

НСЖУ-МАДН

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Поддержка redox sparrow-hawk