Під час зустрічі в Києві донецькі журналісти обговорювали можливості пошуку роботи

Найгострішою проблемою для журналістів, які виїхали з Донецького регіону, є питання працевлаштування, адже постійна робота – це можливість знайти житлоі влаштуватися в іншому місті.
НСЖУ_розсилка250914.docxЦі питання обговорювалися під час зустрічі журналістів, що виїхали з Донецької області у Київ, яка відбулася в офісі Національної спілки журналістів України. Ініціювали захід Донецький прес-клуб, НСЖУ та НМПУ.
Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко розповів про допомогу, яку надає колегам з Донбасу Об’єднаний центр допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ. Це, зокрема, матеріальна допомога для постраждалих журналістів, переселенців, організація відпочинку на Волині (Шацькі озера) та в кращому санаторії Рівненщини.
– Звісно, Спілка намагається допомогти і з пошуком роботи. Зокрема, ми приймаємо резюме від журналістів та передаємо їх в медіа-структури. У планах – запровадження своєрідної біржі праці для журналістів – сервісу, який допоможе колегам шукати актуальні вакансії, – сказав Сергій Томіленко.
Нині дещо в кращому становищі власкори великих національних медіа, зокрема, газети «Факты и комментарии», телеканалу «Інтер», Національної радіокомпанії. Переїхавши до Києва, вони продовжують працювати в офісах своїх медіа, але для них актуальним є питання пошуку житла.
Голова НМПУ Юрій Луканов поінформував про сервіси медіа-профспілки та нагадав про можливість оформити картку фрілансера для журналістів, які не влаштовані в ту чи іншу редакцію.
Голова Донецького прес-клубу Тетяна Строй зауважує: перша зустріч вийшла неформальною, бо колеги більше ділилися враженнями від пережитого.
Однак обговорили, що наступні зустрічі мають бути із залученнями експертів. Можливо, представників медіаорганізацій чи фахівців кадрових служб національних медіа, які б розповіли про можливості працевлаштування і вимоги до працівників.
– Зараз невизначеним є законодавчий статус територій Донбасу, тому невідомо, чи можуть наші колеги повернутися туди і бути власкорами.Відкрите питання щодо акредитації там, безпеки журналістів. Також ми розуміємо, що колеги з районних видань, можливо, не відповідають рівневі вимог, який ставлять національні медіа. Тож говорили про те, що варто було б організувати для них якесь навчання, – каже Тетяна Строй.
Вона каже: питання пошуку роботи – першочергове для колег. Тому дуже актуальним був би ресурс, де у відкритому доступі можна розміщувати резюме і вакансії.

НСЖУ-МАДН

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Поддержка redox sparrow-hawk