НСЖУ – один з ініціаторів створення «інформаційного каналу» між Україною і ЄС

Центр дослідження корпоративних відносин, Національна спілка журналістів України та Польський прес-центр виступили з ініціативою створення Європейсько-українського дослідницько-інформаційного центру (ЄУДІЦ). Він забезпечуватиме присутність України в європейському медіапросторі та стане інструментом для реалізацій інформаційних кампаній України в ЄС і навпаки.
НСЖУ_розсилка091014Мету своєї ініціативи засновники пояснюють тим, що нині існує свого роду «інформаційна прогалина між Україною та Європою». За їхніми словами, повідомлень про Україну у світових ЗМІ небагато, у Києві зараз працюють не більше десяти представників світових медіа, а багато міжнародних інформагенцій висвітлюють ситуацію в Україні через своїх кореспондентів у Москві. «Ні Україна в цілому, ні жодна українська установа не побудувала стійку та надійну систему роботи з європейськими ЗМІ. Контакти українських чиновників, громадських діячів та активістів із міжнародними засобами масової інформації є безсистемними та спонтанними», – зазначають ініціатори.
За задумом організаторів, Європейсько-український дослідницько-інформаційний центр повинен допомогти вирішити проблему нестачі основної та найбільш важливої інформації про ЄС в Україні та навпаки. ЄУДІЦ має стати постійно діючою платформою для формальних і неформальних дискусій між представниками ЗМІ та представниками дипломатичного корпусу, ЄС, експертної спільноти, політиками, громадськими діячами.
Іншими словами, має бути створений «інформаційний канал» між Україною та ЄС.
ЄУДІЦ, крім цього, поширюватиме новини, коментарі, аналітику про Україну в медіапросторі ЄС, працюватиме над підвищенням обізнаності українського народу про європейські цінності, впроваджуватиме інформаційні кампанії на польському та європейському просторах, сприятиме співпраці між ЄС та Україною у політичній, соціальній, культурній площині та ін.
Передбачається, що Центр регулярно готуватиме аналітичні огляди подій в Україні (для європейського читача), організовуватиме прес-заходи, конференції, круглі столи, інтернет- мости, проводитиме дослідження, організовуватиме культурні та мистецькі заходи, прес-тури польських та європейських журналістів до України, проводитиме конкурси для журналістів та інше.
За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, Спілка завжди намагалася активно співпрацювати з медіа-спільнотою інших держав, у тому числі, країн ЄС. У зв’язку ж із подіями в Україні потреба в цьому значно зросла, адже важливо, щоб світ дізнавався правду про те, що відбувається в державі.
– Багато подій, які сталися в країні, були неправильно чи неповно висвітлені європейськими медіа, адже, на відміну від України, російські інформаційні агенції потужно поширюють інформацію на міжнародному рівні. Тому ідея створення Європейсько-українського дослідницько-інформаційного центру дуже важлива і сподіваємося, буде втілена в життя, – каже Сергій Томіленко.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.

Поддержка redox sparrow-hawk